понеділок, 13 травня 2019 р.


Алтея лікарська  один із видів роду Алтею, є частиною сімейства Мальвових. Належить до багаторічних трав’янистих рослин. Ареал зростання: Європа, Азія, Північна Америка та Північ Африки. Основна зона культивації: Україна та Краснодарський край (Росія).
Надає перевагу вологим ґрунтам з близьким розташуванням підземних вод. Тому часто зустрічається у заплавах річок та на болотистій місцевості..

Алтея лікарська зазвичай має висоту від 60 см до 2 м. Листя округлої форми, розташоване ярусами, верхній ярус оксамитовий на дотик, має більш видовжену форму. Стебел, як правило, декілька, рідше зустрічаються одинарні. Звертає на себе увагу красивими суцвіттями, завдяки яким в народі отримала назву «дикої троянди». Квіти зібрані у суцвіття на верхівках стебел. Мають 5 пелюсток ніжно-рожевого кольору та фіолетові тичинки.
Трава алтеї квітне у червні-липні.
Основна лікарська сировина — корінь. Корені алтеї лікарської багатоголові. Від головного кореня довжиною до 50 см відходять численні бокові відгалуження додаткових коренів.
ЗАГОТІВЛЯ СИРОВИНИ
Заготівля коренів алтеї відбувається після відмирання наземної частини (вересень-жовтень) або до її відростання (квітень-травень). Кореням має бути не більше двох років. Їх викопують лопатою чи плугом, миють, чистять, обрізаючи кореневище та дрібні корені, а також видаляючи здерев’янілу частину зверху. Корені залишають в’ялитися протягом двох-трьох днів на свіжому повітрі. Очищені корені розрізають на шматки. Великі корені розрізають уздовж. Сушити їх рекомендують з використанням штучної сушки за температури 50–60 °C, оскільки під час сушіння природним шляхом сировина гниє.Сировину алтеї зберігають до 3-х років, попередньо помістивши у скляну чи металічну тару.

8 коментарів: